Instagram się zmienia… i idzie szlakiem TikToka! 🎥

W 22/23 r. najważniejsze będzie WIDEO, dlatego też Instagram (jakiś czas temu na świecie, od października 2021 w Polce) wprowadził na rynek nowy produkt jakim jest – Instagram Reels – w Polsce znany jako Rolki na Instagramie.

Czym jest Instagram Reels?

To nic innego jak nowe narzędzie do tworzenia kreatywnych treści. Podobnie jak TikTok nowa funkcja pozwala nagrywać i udostępnianiać filmy ze ścieżką dźwiękową o długości od 3 do 60 sekund.

Oto jak i dlaczego powinniście go używać...

Jak publikować rolki na Instagramie? 
Zacznijmy od początku … Aby utworzyć reels należy przejść do  “plusika” który znajdziecie na swoim profilu w  prawym górnym rogu aplikacji
i  wybrać “rolka” ( między “Post” i “relacja”.)
Stamtąd będziecie mieć możliwość korzystania z różnych narzędzi do edycji, takich jak:

Audio: ta opcja pozwala na wyszukiwanie utworów z biblioteki muzycznej na Instagramie.
Możecie także użyć własnego oryginalnego dźwięku, po prostu nagrywając go. Gdy udostępnicie rolkę z oryginalnym dźwiękiem, Wasz dźwięk zostanie przypisany, a jeśli macie konto publiczne, ludzie będą mogli tworzyć rolki z Waszym dźwiękiem, wybierając „Użyj dźwięku” z rolki.

Efekty AR: wybierzcie jeden z wielu efektów w “galerii efektów”, stworzonej zarówno przez Instagram, jak i twórców z całego świata, aby nagrać wiele klipów z różnymi efektami.


Timer i odliczanie: Ustawcie timer, aby nagrywać dowolne klipy bez użycia rąk. Po naciśnięciu przycisku nagrywania zobaczycie odliczanie 3-2-1, zanim rozpocznie się nagrywanie przez wybrany czas.

Wyrównaj: Wyrównajcie obiekty z poprzedniego klipu przed nagraniem następnego, aby pomóc w tworzeniu płynnych przejść w takich momentach, jak zmiana stroju lub dodawanie nowych znajomych do rolki.

Szybkość: wybierzcie, czy chcecie przyspieszyć lub spowolnić część wybranego wideo lub audio. Pomoże Wam to pozostać w rytmie lub nagrywać filmy w zwolnionym tempie.

Możecie nagrywać swoje rolki pojedynczo, wszystkie naraz lub wybierając przesłane pliki z galerii telefonu.

GotowI żeby zacząć?
Naciśnijcie i przytrzymajcie przycisk filmowania, aby rozpocząć , a podczas nagrywania zobaczycie wskaźnik postępu u góry ekranu. 

Możecie udostępnić swoje rolki za pośrednictwem wiadomości bezpośredniej, w swojej historii lub w dedykowanej przestrzeni na stronie Eksploruj.


Dlaczego warto publikować reels?
Ponieważ Wasze rolki na Instagramie mogą pojawić się na stronie Eksploruj, podobnie jak filmy TikTok w sekcji  “Dla Ciebie”, osoby, które nawet Was nie obserwują, będą mogły wyświetlać Wasze rolki, dzięki czemu będziecie mogli dotrzeć do szerszej grupy odbiorców – także na arenie miedzynarodowej. 

Chcesz nagrywać rolki dla siebie lub swojej marki, ale nie wiesz od czego zacząć?
Sprawdź nasze szkolenie Instagram Reels Online
lub odezwij się do nas na hello@rosebay.pl i sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.