Jak osiągnąć analogowy efekt na zdjęciach? Najlepsze aplikacje – edycja mobile.

Od dłuższego czasu obserwujemy mocny trend w Social Media, czyli cyfrowe zdjęcia w stylu analogowym i polaroid. W appstore znajdziemy kilka aplikacji do obróbki zdjęć, które pomogą nam w łatwy sposób uzyskać ten efekt. Poniżej znajdziecie przegląd aplikacji fotograficznych, które pokazują jak łatwe jest przerabianie zdjęć na telefonie w tym stylu. Popularnym efektem ostatnio stały się także zdjęcia w stylu fotobudki, zawarłyśmy tutaj także informacje o aplikacji, dzięki której uzyskacie taki efekt i będziecie mogli wskoczyć w ten trend.

APLIKACJA NEBI FILM – szumy, fade oraz maski

Aplikacja NEBI film, pozwoli nam dodać w łatwy sposób do zdjęć szumy, analogowe zabrudzenia, nakładki w różnych odcieniach, oraz efekty przepaleń. Efekty możemy dopasowywać, odbijać i obracać, tak by dopasować je jak najlepiej do naszych zdjęć. Do analogowego efektu świetnie sprawdzą się zdjęcia wizerunkowe, portretowe, ponieważ analogowe efekty dodadzą zwłaszcza takim zdjęciom trendowego, retro klimatu.

Kolejną aplikacją z appstore dedykowaną analogowym efektom jest DAZZ CAM, która zwłaszcza w opcji kamery CPM35, da nam efekt Vintage film camera. W aplikacji darmowych jest wiele efektów, możemy zrobić zdjęcie bezpośrednio w aplikacji lub załadować gotowe zdjęcie z naszej galerii. Aplikacja doda nam automatycznie także datę do zdjęcia w analogowym stylu.

Popularny stał się także trend photobooth, czyli zdjęcia jak z fotobudki. Trend zapoczątkował twórca Bryant i jego profil @boothbyaryant, który postawił w swoim mieszkaniu oryginalną fotobudkę, gdzie zaczęli odwiedzać go aktorzy, modelki i celebryci. Social Media bardzo szybko przejęły ten trend i filtr na zdjęcia jak z fotobudki stał się jednym z najbardziej poszukiwanych. Aplikacja Picsart pozwoli nam edytować zdjęcia w analogowym stylu, po wyszukaniu haseł w opcji search, czyli analog, polaroid lub photobooth. Znajdziemy tam gotowe efekty do edycji zdjęć, dzięki którym będziemy mogli obrobić swoje zdjęcia w trendowym stylu.

Aplikacja TEZZA to hit TikToka, przerobicie w niej swoje zdjęcia w podstawowej edycji, natomiast przechodząc w tryb FILM, trzecia zakładka od lewej, traficie na analogowe, vintage filtry. Macie tutaj do wyboru kilkanaście trybów edycji, wybierzcie sami swój ulubiony. My polecamy filtr film 16mm oraz pierwszy – czyli polaroid.

Pokażcie nam efekty edycji swoich zdjęć na Instagramie pod #createwithrosebay i oznaczając nas @rosebay_studio.

O trendach w Social Media posłuchacie więcej na naszym najbliższym szkoleniu – Instagram Reels, które odbędzie się już 9.10 w Krakowie w studiu Storyes.


Więcej o tym, jakie są najlepsze aplikacje do edycji zdjęć – dowiecie się podczas szkolenia online Photo Content.